رویه‌های بازگرداندن محصول

آسودگی خاطر و رضایت‌مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های به‌روز آی‌تی بوده است و به‌روز آی‌تی در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارائه شده در فروشگاه اینترنتی به‌روز آی‌تی، کلیه‌‌ی محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند عطر و ادوکلن و…) دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. همچنین اقلامی که به‌عنوان هدیه‌ از طرف به‌روز آی‌تی همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول 7 روز ضمانت تعویض نیستند. برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، به‌روز آی‌تی 7 روز فرصت برای بازگرداندن کالا در نظر گرفته است.

شرایط بازگرداندن محصول

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.
– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به به‌روز آی‌تی اطلاع داده شود.
– لازم است بسته‌بندی اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در بسته‌بندی اصلی خود به به‌روز آی‌تی بازگردانده شود.
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده‌ی کالا (قید شده در دفترچه‌ی راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

اگر محصول خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد.
– وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت محصول، به واحد خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.
– اگر مغایرت، بدون استفاده از محصول قابل مشاهده است، مثل رنگ، باید محصول در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که محصول از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه‌ی خود خارج نشده باشد.

اگر محصول خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.
– آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی (زدگی) باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت محصول، به خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

– انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
– از آنجا که به‌روز آی‌تی یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است (سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).
– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پیگیری سفارشات به‌روز آی‌تی (شماره تماس 09381088808) اطلاع داده شود.
– اگر پس از دریافت محصول، مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
در این حالت، برگرداندن محصول پس از تأیید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه‌ی خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه‌ی ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.
لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه‌ی محصول، حتی در بسته‌بندی، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه‌ی ارسال کالا به عهده‌ی مشتری خواهد بود.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.
– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت محصول، به خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی اطلاع داده شود.
– با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه‌ی مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هرگونه حادثه در هنگام حمل و تحویل، به عهده‌ی شرکت حمل و نقل است و فروشگاه اینترنتی به‌روز آی‌تی تنها در صورت تأیید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
– محصول آسیب دیده باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به‌همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی ارسال شود.
– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به به‎روز آی‎تی بازگردانده شود.

– پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه به‌صورت امانت نزد به‌روز آی‌تی در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت، به‌روز آی‌تی در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش پوشاک
– به دلیل رعایت نکات بهداشتی و شخصی و طبیعت خاص فروش این‌گونه کالاها، این گروه شامل مهلت تست 7 روزه نیستند. بنابراین برای استفاده از گارانتی سلامت فیزیکی یا تعویض، مشتری می‌پذیرد در اولین فرصت و حداکثر تا 6 ساعت پس از دریافت کالا، درخواست خود را با ذکر شماره پیگیری سفارش، به خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی اطلاع دهد.
– درخواست تعویض تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که پوشاک تنها تست شده باشد و در وضعیت اولیه و نو باشد، و روی پوشاک هیچ‌گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به فروش محصولات زیبایی و سلامت
– اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت به‌روز آی‌تی، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه‌ی مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده از مواد آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوطه اقدام کند. همچنین، نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب­‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و به‌روز آی‌تی مسئولیتی ایجاد نمی‌کند. همچنین به‌روز آی‌تی مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
– در صورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از محصولات زیبایی و سلامت و یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول، تمامی مسئولیت­‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه به‌روز آی‌تی در این خصوص هیچ‌گونه تعهدی نخواهد داشت.
– در صورت تأیید معیوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تأمین یا تولید کننده، به‌روز آی‌تی صرفاً هزینه‌ی کالا یا سرویس را مطابق فاکتور (حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور) به مشتری برمی‌گرداند.
– به‌روز آی‌تی نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده محصولات زیبایی و سلامت (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات و …) مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط (نمایندگی‌ها و تأمین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.

محصول را چطور ارسال کنید؟

– لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید. (شماره تماس: 09381088808)
– از ارسال محصول بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی جداً خودداری کنید.
– برای ارسال، باید محصول به‌خوبی بسته‌بندی و ارسال شود.
– برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی محصول و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
– فاکتور همراه محصول ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. در صورت ارسال با پست، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.
– اگر ساکن شیراز هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن محصول، با فروشگاه اینترنتی به‌روز آی‌تی تماس بگیرید.
– در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن محصول از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن محصول به غیر از پست پیشتاز به عهده‌ی مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه‌ی پست پیشتاز با ارائه‌ی فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های شرکت، پس از تأیید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.
– محصول خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی محصول خودداری کنید.
– بسته‌ی خود را به آدرس شیراز، گلدشت معالی آباد، خیابان نیلوفر، کوچه 7، ساختمان نور، طبقه 3، واحد 6، فروشگاه اینترنتی به‌روز آی‌تی، شماره تماس 09381088808 – کدپستی 7188666834 ارسال کنید.

هزینه‌ی ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تأیید کارشناسان خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی برسد، هزینه‌های ارسال به عهده‌ی فروشگاه اینترنتی به‌روز آی‌تی است.
– برای واریز هزینه‌ی پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه محصول به فروشگاه اینترنتی به‌روز آی‌تی ارسال شود.
– در صورت انصراف از خرید، یا تأیید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان به‌روز آی‌تی، هزینه‌ی ارسال و دریافت مجدد محصول، به عهده‌ی مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت محصول توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

– کارشناسان خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان به‌روز آی‌تی تأیید شود، محصول تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند محصول خود را با محصول دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض محصول منوط و مشروط به موجود بودن محصول در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض محصول، موجودی آن به اتمام برسد، به‌روز آی‌تی بنا به انتخاب مشتری محصول دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه محصول مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب محصولی دیگر، تفاوت قیمت محصول جدید با محصول مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای محصول گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای محصول ارزان‌تر، به‌روز آی‌تی تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
– اتمام موجودی محصول و یا تغییرات قیمت محصول در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و به‌روز آی‌تی در قبال تهیه‌ی همان محصول و یا تغییرات قیمت محصول هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه محصول -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
– پس از دریافت و پذیرش محصول توسط به‌روز آی‌تی، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، بررسی و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین 24 تا 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.
– زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض محصول 24 الی 48 ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا سرعت کارشناسی را افزایش داده و در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.
– از هنگامی که وضعیت محصول در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
– ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش به‌روز آی‌تی است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

– با شماره‌ی 09381088808 تماس بگیرید و یا پیام خود را در صفحه‌ی تماس با ما برای خدمات پس از فروش ارسال کنید.

– جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره‌ی پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.